חווית משתמש בבניית האתר – יעיל ומועיל!

כיצד ליצור חווית משתמש נעימה באתר שלך?

חווית משתמש טובה הינה מצרך בסיסי בכל אתר ועסק מצליח לכן, בבניית אתר לעסק חישבו על חווית המשתמש

מה היא בכלל חווית משתמש? ובכן חווית משתמש מוגדרת באופן בו הגולש מתקשר עם האתר ועל מנת ליצור חוויה נעימה צריך שהפונקציות הבאות יהיו נוחות לגולש:

 א. מהירות האתר – טעינה מהירה וחלקה של האתר חשובה לחווית הגלישה ולכן האתר צריך להיות איכותי ומהיר, הניסיון מראה כי גלישה איטית באתר מביאה לנטישה של קהל היעד לאתרים מתחרים מהירים יותר לכן, לפני השקת האתר וודאו כי האתר מהיר. 

ב. טקס איכותי ללא שגיאות – תוכן שערוך וכתוב בצורה נכונה, משדרג את האתר הן בעיני הלקוחות והן במנועי החיפוש, לכן יש לשים דגש על שפה נקיה, ללא שגיאות כתיב ועימוד נכון של הטקסט.

ג.  עיצוב האתר – עיצוב ממשק המשתמש חייב להיות מקצועי ואחיד כך שלגולש תהיה התחושה שהוא הגיע לאתר איכותי בו הושקעה מחשבה רבה בתכנון ובעיצוב של האתר. 

ד. ניווט נוח באתר – שימוש נכון בתפריטים בעלי היררכיה ברורה, הוספת אפשרות חיפוש באתר ומיקום אייקונים במיקומים הנכונים כל אלה משפרים באופן משמעותי את היכולת של הגולש להתמצא באתר ולמצוא את המידע אותו הוא מחפש, כמו כן שימו את פרטי יצירת הקשר בראש האתר.

דירוג האתר בגוגל במקומות הראשונים הוא חלומו של כל בעל עסק אונליין.
אחד הקריטריונים החשובים לדירוג האתר הוא כמות ואיכות התוכן באתר.

תוכן איכותי שמכיל ערך מוסף לגולשים הינו חיוני ביותר ולכן כתיבת התוכן צריכה להעשות בהתאם למחקר המילים שעשינו, זאת אומרת, אותם תכנים יכילו את מילות המפתח שבחרנו בכדי שהאתר יהיה רלוונטי למילות החיפוש אותם מחפשים הגולשים במנועי החיפוש השונים.

התכנים באתר צריכים להיות כתובים באופן כזה שהגולשים שהגיעו אליו יקראו אותו וישהו באתר כמה שיותר זמן, אותו תוכן צריך לסייע לנו להפוך את הגולשים לקליינטים שלנו או  לפחות לגרום להם לזכור את האתר דבר שיגרום להם לחזור אליו בעתיד לכן בבניית אתר לעסק שמרו על המידע מאורגן והתייעצו עם מומחים שיהיו אחראים על תוכן איכותי באתר.
השתמשו בידע שלהם אילו ביטויים ומילים כדאי לשלב בטקסט, מה האורך האופטימלי של המאמר וכיצד לגרום לגולשים לקרוא את התכנים הייחודים לאתר שלכם.

למידע שאתם נותנים באתר ישנה חשיבות רבה ולכן לאחר בניית האתר וודאו שהמידע בו מדויק, נכון ורלוונטי.
לרוב הגולשים מספיק חכמים כדי לזהות אם המידע שמגיע לידהם הינו נכון או מוטעה ולכן תנו את תשומת ליבכם לכך שהמידע מוגש בצורה מדויקת ונכונה.