יום שישי, מאי 17News That Matters

איך מדפיסים היום ספרים בכמויות קטנות

ישראלים רבים חולמים על הוצאה לאור של ספר פרי עטם אך חוששים מתהליך מורכב ויקר של הוצאה לאור. האמת היא שאפשר היום לעבור תהליך מהיר וקל יחסית עם עלויות שיפתיעו מאוד וזאת בהדפסה של ספרים בכמות קטנה ולא באלפי עותקים. את זאת תוכלו לעשות בהמשך אם כך תחליטו.

החלום של הוצאה לאור לספר שאתם כתבתם היא חלום נפוץ מאוד בקרב ישראלים רבים. הסיבה שרבים מהם מחליטים בסוף לכתוב למגירה ולוותר על הדפסת ספר בהוצאה לאור או באופן עצמאי היא החשש מתהליך מורכב ומסובך מדי שיהיה עליהם לעבור. כמו כן יש חשש שהדפסה בכמות שדורשת הוצאה לאור (לפחות אלף עותקים בד"כ) היא יקרה מאוד ולא אפשרית מבחינה פיננסית. האמת היא שהמצב כיום שונה לחלוטין ואין מה לחשוש.

איך תוכלו להוציא לאור את הספר שלכם

הטכנולוגיה היום מתקדמת בכל התחומים וגם ענף ההוצאה לאור מתקדם טכנולוגית כל הזמן. מכונות הדפסה מודרניות ודיגיטליות מאפשרות הדפסת ספרים בכמויות קטנות מבלי שיהיה צורך להתחייבות להדפסת אלפי עותקים או להתנהל לאורך זמן רב מול בית הדפוס בכל הנוגע להתאמות של מכונות הדפוס ופלטות שונות כדי להגיע לתוצאה הרצויה עבורכם.

ראשית כל יש לכתוב את הספר כמובן. אין זה משנה אם מדובר על ספר ילדים, רומן או ספר שירים, אתם כותבים את הספר שלכם כפי שאתם מוצאים לנכון ומחלקים אותו לעמודים כפי שאתם חושבים שהוא אמור להיות גם לאחר ההדפסה שלו.

לאחר שסיימתם לכתוב אותו יש לדאוג שיעבור עריכה לשונית על ידי בעל מקצוע המתמחה בכך, וסביר להניח שהוא יתקן את כל הטעויות שאולי וכתבתם בטעות בתהליך הכתיבה שלכם.

לאחר מכן נותר לכם לגשת לגרפיקאי ולערוך את הכריכה של הספר שלכם על פי הטעם שלכם. יש היום גם תוכנות גרפיות שמאפשרות עריכה עצמאית של כריכה לספר שלכם על פי מידות מקובלות בענף הספרות ואם יש לכם מעט יכולת גרפית אתם מוזמנים לנסות לבד. למרות זאת תמיד נמליץ על פניה לאיש מקצוע.

בשלב הבא אתם מוזמנים לגשת לבית דפוס שמציע הדפסה דיגיטלית. מכונות דפוס דיגיטליות מאפשרות לכם להדפיס בכל כמות, גם בכמויות קטנות או ביחידות בודדות וההדפסה היא על בסיס קובץ גרפי. אתם מרכזים את כל הקבצים שלכם בחלוקה לעמודים של הספר כולל העמודים של הכריכה ומעבירים את הקבצים הגרפיים של הספר ויוצאים לדרך.

בין אם מדובר על הדפסת ספר ילדים, ספר בישול, ספר זיכרונות או רומן, את התוצאה הסופית סביר שתקבלו עוד באותו היום או למחרת היום לכל המאוחר. הספר שלכם יחכה לכם מודפס כראוי ועם הכריכה שיצרתם.

זהו. יש לכם ספר ביכורים שהדפסתם בכמות קטנה ואתם מוזמנים להעביר אותו לחברים או קרובי משפחה שיקראו אותו ויעבירו לכם הערות עליו, אם יש כאלו. במידה ותמצאו לנכון שיש פוטנציאל מכירה של הספר בחנויות הספרים השונות או ישירות על ידכם און ליין, אתם יכולים להזמין מבית הדפוס שלכם הדפסת ספרים נוספים בכמות שמתאימה לכם.

דילוג לתוכן