שבת, מאי 18News That Matters

איך יודעים האם המצבר לרכב איכותי?

ישנם מספר גורמים שקובעים את איכות המצבר לרכב. אלה כוללים את גיל הסוללה, היצרן והאחריות שלה.

גיל מצבר לרכב הוא גורם חשוב בקביעת איכותו. סוללה בת יותר משש שנים תהיה בעלת קיבולת נמוכה משמעותית מזו של חדשה יותר. אורך החיים של מצבר לרכב הוא בדרך כלל 10-12 שנים, ויש להחליפו לאחר פרק זמן זה.

גם ליצרן המצבר לרכב יש תפקיד חשוב בקביעת עד כמה הוא טוב. יצרנים שונים משתמשים בחומרים שונים לייצור הסוללות שלהם, מה שעלול להוביל לשינויים באיכות. לדוגמה, סוללות מסוימות עשויות להחזיק מעמד זמן רב יותר מאחרות עקב שימוש בחומרים איכותיים יותר או תהליכי ייצור טובים יותר.

האחריות על המצבר לרכב יכולה גם לעזור לקבוע עד כמה הוא טוב מכיוון שהיא מעידה על מידת הביטחון של היצרן לגבי המוצר שלו וכמה זמן הם מוכנים לעמוד מאחוריו לכל בעיה שעלולה להתעורר במהלך השימוש או ההתקנה

חברות מומלצות של מצברים

ישנם כמה מותגי מצברים לרכב ששווה לבדוק.

אחד ממותגי המצברים הפופולריים ביותר לרכב הוא אופטימה. הוא אחד היקרים ביותר, אך יש לו גם אורך חיים ארוך ומספק ביצועים מצוינים. מותג פופולרי נוסף הוא Duralast, המציע אפשרות משתלמת יותר ללקוחות שלא רוצים לשלם הון תועפות עבור הסוללה החדשה שלהם.

בארץ המצברים הפופלאריים הם מצברי שנפ שהיא חברה ישראלית המייצאת את המצברים שלה גם לעולם. מצברים נוספים שהישראלים אוהבים, מצברי בוש וגם של וולטה.

מתי צריך להחליף מצבר לרכב?

סוללות הן אחד החלקים החשובים ביותר ברכב. הם מספקים את הכוח להתניע את מנוע הרכב ולהשאיר אותו פועל. מאמר זה יסביר לך מתי יש להחליף סוללה.

מצבר לרכב יחזיק רק 3-5 שנים, תלוי בתדירות השימוש בו, בן כמה ואיכות המצבר עצמו. כאשר מצבר של רכב מתחיל להתבלות, הוא עלול לגרום נזק לחלקים אחרים של הרכב שלך, לכן עליך להחליף אותו בהקדם האפשרי.

דרך טובה לדעת אם הסוללה שלך זקוקה להחלפה היא על ידי בדיקת המתח שלה עם מד מתח.

יש להחליף מצבר לרכב כאשר מתח הספק יורד מתחת ל-12.4 וולט או שהזרם אינו עולה על 80 אמפר.

מצבר לרכב יכול להיות מוחלף על ידי מכונאי מוסמך בתיקון רכב או על ידי עשה זאת בעצמך עם ידע בסיסי במערכות חשמליות לרכב.

האם לרכוש מצבר משומש או חדש לרכב?

התשובה לשאלה זו אינה פשוטה כפי שהיא עשויה להיראות. הגורמים העיקריים שצריך לקחת בחשבון כשמחליטים אם כדאי לקנות מצבר חדש או משומש הם גיל המצבר ומחיר המצבר. אם אתה מחפש סוללה איכותית, אז עדיף שתקנה סוללה חדשה, אבל אם יש לך תקציב ולא יכול להרשות לעצמך לקנות סוללה חדשה, רכישת סוללה משומשת עשויה להיות ההימור הטוב ביותר שלך.

סוללה משומשת זולה יותר ממצבר חדש, אך ייתכן שהיא לא במצב טוב.

סוללה חדשה יקרה יותר, אך היא תחזיק מעמד זמן רב יותר ותספק ביצועים טובים יותר.

כדאי לנו לקנות מצבר חדש כי הם אמינים יותר ומחזיקים מעמד זמן רב יותר.

דילוג לתוכן