שבת, מאי 18News That Matters

כאבים בירך? יש פתרונות!

כאב בירך הוא מצב שכיח שיכול להיות קשה לאבחון. הכאב עלול להיגרם ממספר בעיות שונות, כולל מתיחת שרירים, דלקת פרקים ופציעה.

ישנן דרכים רבות ושונות לאבחן כאב בירך. תחילה רופא ישאל את המטופל על ההיסטוריה הרפואית שלו, ולאחר מכן יבצע בדיקה גופנית. הם עשויים להזמין צילום רנטגן, MRI או בדיקות הדמיה אחרות כדי לסייע בקביעת הגורם לכאב.

חלק מהבחינות הללו כוללות:

צילומי רנטגן

MRI

אולטרסאונד

סריקת סי טי

מיאלוגרמה

מה יכול לגרום לכאבים בירך?

מפרק הירך הוא המפרק הגדול ביותר בגוף והוא משמש למגוון תנועות. זה כולל הליכה, ריצה, ישיבה, טיפוס במדרגות וכפיפה.

יש הרבה דברים שיכולים לגרום לכאב בירך. אלה כוללים פציעה, דלקת פרקים, מתיחת שרירים או נקע, דלקת מפרקים ניוונית ועוד.

הגורמים השכיחים ביותר לכאבים בירך הם מתיחות או נקעים בשרירים הנגרמים משימוש יתר או פגיעה בשרירים סביב הירכיים. פציעות אלו עלולות לקרות כאשר אתה עוסק בפעילויות הדורשות תנועות חוזרות ברמת עצימות גבוהה כגון ריצה או רכיבה על אופניים.

אדם עם דלקת פרקים עלול לחוות כאבים בירך מכיוון שהוא איבד סחוס סביב המפרק שמשכך אותו במהלך התנועה.

טיפול לכאבים בירך

אפשרויות הטיפול בכאב בירך תלויות בגורם הכאב. אם יש לך כאבי מפרקים מדלקת פרקים או בעיות מפרקים אחרות, הרופא שלך עשוי לתת לך תרופות להפחתת דלקת ולעזור בניידות מפרקים. אם כאבי הירך שלך נגרמים מפציעות שרירים או גידים, הרופא שלך עשוי להציע פיזיותרפיה כדי לסייע בחיזוק השרירים סביב מפרקי הירך.

אם יש לך שבר באזור הירך שלך, ייתכן שיהיה צורך בניתוח לתיקון עצמות שבורות ולשחזר תפקוד תקין של המפרק.

מרפאת כאב לטיפול בכאבי ירך

כאב בירך הוא תלונה שכיחה בקרב מבוגרים. זה יכול להיגרם מסיבות שונות, כגון פציעה, דלקת פרקים או דלקת. מרפאת כאב לטיפול בכאבי מפרק הירך היא מקום אליו אנשים עם מצב זה יכולים להגיע ולקבל הקלה בכאבים.

מרפאת כאב לטיפול בכאבי ירך מציעה בדרך כלל מספר טיפולים שונים. טיפולים אלו מכוונים להקלה על תסמיני המטופל ולשפר את איכות חייו. חלק מהטיפולים הללו כוללים:

– פיזיותרפיה – טיפול במניפולציה – טיפול בדיקור סיני – טיפול בטיפול תרופתי

אילו תרופות משתמשים בטיפול בכאב?

אנשים השתמשו באופיאטים לשיכוך כאבים במשך מאות שנים. לעתים קרובות רושמים רופאים אופיאטים כדי לעזור לחולים להתמודד עם כאב. עם זאת, בשנים האחרונות, גובר החשש מהשימוש בתרופות אלו מכיוון שהן ממכרות מאוד ועלולות להוביל לתופעות לוואי חמורות כמו אי ספיקת נשימה.

בתגובה לבעיה זו, רופאים החלו לרשום תרופות שאינן אופיאטיות כמו אצטמינופן ואיבופרופן שניתן לקנות ללא מרשם. תרופות אלו אינן ממכרות כמו אופיאטים ואינן גורמות לאותן תופעות לוואי.

דילוג לתוכן